Haberler

20.06.2021

Sporcularımız Milli Takım Formasıyla Ülkemize Dünya Şampiyonluğu Kazandırdı

İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları Spor Kulübümüzün başarılı sporcusu, Ekrem Elginkan Lisesi IB öğrencimiz Beril Ülker’in de aralarında bulunduğu Milli Takımımız, İtalya’nın Lignano şehrinde düzenlenen paletli yüzme Gençler Dünya Şampiyonasının ilk gününde büyük bir başarıya imza atarak Gençler Dünya Şampiyonu oldu.

Sporcularımız Milli Takım Formasıyla Ülkemize Dünya Şampiyonluğu Kazandırdı

17. CMAS Paletli Yüzme Dünya Gençler Şampiyonası'nda yarışan ve aralarında İTÜ GVO Spor Kulübü  yüzücümüz, Ekrem Elginkan Lisesi IB öğrencimiz Beril Ülker'in de bulunduğu Paletli yüzme Genç Milli Takımımız4*50m Suüstü Mix Bayrak kategorisinde Gençler Dünya Şampiyonu oldu. Ülkemize büyük bir gurur yaşatan Milli Takımımız bu başarısıyla altın madalyanın sahibi oldu. Paletli Yüzme Türk Milli Takımı dünya dördüncüsü olurken, İTÜ GVO sporcularımızdan ülkemize dünya şampiyonluğu getirdi.

Şampiyonada, İTÜ GVO Spor Kulübü yüzücülerinden Beril Ülker'in de yer aldığı bayrak takımımız 4x50 metre Bayrak Yarışında 01:08.99’luk derecesiyle dünya şampiyonu oldu.

Aynı kategoride Türkiye’yi 01:09.79 ile İtalya, 01:09.97 ile Yunanistan takip etti.

Ülkemize Dünya Şampiyonluğu başarısını getiren Beril Ülker, aynı zamanda müsabakanın son gününde, Dip Finallerinde 16.96’lık derecesiyle dünya üçüncülüğüne imza attı.

Beril Ülker’in üçüncü olduğu kategoride, 16.89’luk derecesiyle Rus Diana Sliseva dünya şampiyonu olurken, ikinciliği 16.94’lük derecesiyle Fransa’dan Clara Plumion kazandı.

Şampiyonada, İTÜ GVO sporcusu Beril Ülker ve İrem Ateş’in yer aldığı 4x200 metre bayrak takımı ile Defne Deniz Kızılırmak ile Beril Ülker’in yarıştığı 4x100 metre bayrak yarışlarında Gençler ve Büyükler Türkiye rekoru kırarak Dünya 4.'sü olduk.

Türkiye’yi Paletli Yüzme Şampiyonasında temsil eden İTÜGVO Spor Kulübü sporcumuz, Ekrem Elginkan Lisesi öğrencimiz Hazal İrem Ateş, ilk milli takım deneyimini yaşarken, 400 ve 800 metre Su Üstü Müsabakalarında 8. Olarak göğsümüzü kabarttı.

Turnuvada, İTÜ GVO’lu sporcular başarı üstüne başarı yakalarken Defne Deniz Kızılırmak, yüksek performansıyla Türkiye rekoruna imza atan sporcular arasında yer aldı.

İTÜ GVO Spor Kulübünü temsil eden, Antrenör Eşref Ayvaz’ın liderliğinde sporcularımız Beril Ülker, Hazal İrem Ateş, Defne Deniz Kızılırmak’ın da aralarında bulunduğu Paletli Yüzme Türk Milli Takımımız, şampiyonadan iki altın, bir gümüş ve bir bronz madalya ile ayrılırken şampiyonayı 22 ülke arasında dördüncü sırada tamamlayarak ülkemizi gururlandırdı. 

Dünya Şampiyonu olarak büyük bir gurur yaşatan Beril Ülker'i, başarılı sporcularımız Hazal İrem Ateş'i ve Defne Deniz Kızılırmak'ı ile antrenörümüz Eşref Ayvaz'ı kutluyor, nice şampiyonluklar diliyoruz.  


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat